#1 2010-12-25 19:54:28

michal021

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 15
Punktów :   

Poradnik dla knighta

Witam przerobiłem poradnik jak exspić knightem na naszym OTS-e ;p Wszystko opisane co i jak ;p


Spis Treści

1.)Wprowadzenie
2.)Opisy broni
3.)Skille
4.)Expienie
5.)Przedmioty
6.)Pvp

1. Wprowadzenie - Knight jest jedną z 4 profesji dostępnych w Tibii. Jest bardzo wytrzymały i specjalizuje się w walce wręcz. Gra nim jest względnie prosta, lecz wymaga cierpliwości. Nie wymaga świetnego łącza internetowego w przeciwieństwie do innych profesji (mam 256 i dobrze jest).
Update letni bardzo zmienił sposób gry knightem – mianowicie zadaje większe obrażenia i otrzymał możliwość zaklinania broni. Jest to profesja, którą najłatwiej zarabia się kasę. Jako że nie widziałem poradnika (UWAGA! Jako że to nowość na tym forum – użyłem opcji SZUKAJ) dla knighta dostosowanego do najnowszej Tibii, postanowiłem go stworzyć.

2. Opisy broni

http://i80.photobucket.com/albums/j169/AggroTheOrcslayer/Poradnik/Avenger.gif1.Sword – broń wybierana przez większość knightów. Są dość lekkie (wyjątek Giant sword), nie grzeszą atakiem i obroną, za to grzeszą ceną i dostępnością. Na nowych serwerach ciężko się zaopatrzyć w Serpent sworda, więc trzeba zaczynać z longswordem, który jest bardzo słaby jak na mainland. Na przeciętnym serwerze jest już prościej. Kolejność używania broni – 8 lvl Longsword/Serpent/spike sword, 20 lvl Crimson sword, 30 lvl Bright Sword (można chodzić z crimsonem albo innym mieczem do 40 lvl i zrobić questa, aczkolwiek nie polecam), 35 lvl Blacksteel sword (tylko jak chcesz chodzić z 2ręczną bronią), ewentualnie 55 lvl Giant Sword, 60 lvl Mystic Blade, 75 lvl Avenger. Od 80 lvlu można chodzić z magic swordem, ale tylko wtedy jak blokujesz coś.


http://i80.photobucket.com/albums/j169/AggroTheOrcslayer/Poradnik/Stonecutter_Axe.gif2. Axe – mój ulubiony typ broni. Ma najwięcej ataku, z defensywą jest już gorzej (jak dla mnie to def broni nie ma znaczenia, kiedy def z tarczy jest większy, wyjątek stanowią plusy do defensywy czyt. Heroic axe ATK 44 def 24+1). Są dość tanie i lekkie. Niestety na nowych serwerach jest dość ciężko zdobyć nawet orcish axe, więc jest trochę przekichany start. Alternatywą jest battle axe, którego zdobywamy z bardzo prostego questu.
Kolejność używania broni: 8 lvl Orcish axe/battle axe, 20 lvl Barbarian/Dwarven axe, 25 lvl Knight axe, 35 lvl Fire axe & Headchopper, 60 lvl Heroic axe/Dragon lance, 75 lvl Royal axe (można chodzić z Heroic axe, ale jak kto woli), 90 lvl Stonecutter axe.


http://i80.photobucket.com/albums/j169/AggroTheOrcslayer/Poradnik/Arcane_Staff.gif3. Cluby – od update 8.0 nie są takie słabe. Na nowych serwerach łatwo można się wybić w top 10 ze względu na dostępność clubów. Jednak nie ma to ani dobrego ataku, ani dobrego defa. Jedyną ich zaletą jest dostępność i cena.
Kolejność używania broni: 8 lvl Morning star, 20 lvl Furry club, 30 lvl Skull staff/Dragonbone staff, 35 lvl Orcish maul (2ręczny), 60 lvl Cranial Basher, 75 lvl Blessed Sceptre/Arcane Staff.


Krótkie podsumowanie:


Swordy:
Plusy- Dobry atak, dobra obrona, waga (wyjątek Giant sword), dużo rarów.
Minusy – Cena i dostępność swordów i sword ringów.

Axe:
Plusy – Atak, najlepszy 1ręczny axe ma 50 ataku, cena, waga, dostępność, Fire axe jest zaklęte wiecznym ogniem, co można wykorzystać choćby na żółwiach, cena i dostępność axe ringów.
Minusy – Na nowych serwerach ciężko jest zdobyć choćby Knight axe i inne dobre topory), obrona.

Cluby:
Plusy – Dostępność i cena clubów i club ringów, łatwo się wybić do top 10 na początku serwera.
Minusy – Mało ataku i obrony, ogólnie takie lamowate

3. Skille – najważniejsza rzecz u knighta. Bez nich Knight się nie obejdzie.
Co to wogóle jest? Można to nazwać przelicznikiem obrażeń knighta. Im wyższy skill, tym lepsze obrażenia zadajesz.
W Update 8.0 dramatycznie się zmieniła sytuacja knighta wobec skilli. Mianowicie obrażenia zależą w jakiejś części od levelu. Masa knightów przestała trenować, bo obrażenia i tak będą wysokie. BZDURA! Skille i tak trzeba mieć dobre! Jak grać to porządnie. Moja rada – trenuj bez ustanku do skilli 80/80. Jeśli Ci się nie chce, to podaję próg skilli wobec levela.
8 lvl – Skille 40/40
20 lvl – Skille 60/60
30 lvl – Skille 70/70
40 lvl – Skille 75/75
50 lvl – Skille 80/80+
Nie musisz się stosować do tych progów. To po prostu jest moja propozycja. Są różne teorie dotyczące skilli, i są do tego osobne poradniki. Nie będę powtarzał słów innych, bo to nie ma sensu.
Na non-pvp jesteś niestety skazany na slimy, ewentualnie z dobrymi rzeczami i levelem można zając respawn monków. Ale na pvp można poprosić kolegę, żeby zsummonował Ci monka na trening.

4. Expienie

http://i80.photobucket.com/albums/j169/AggroTheOrcslayer/Poradnik/Fotka0002.jpg

5. Przedmioty – Knight specjalizuje się w walce wręcz. Żeby ponosić mniejsze koszty za leczenie, trzeba zbierać na części uzbrojenia. Polecam lootbagowanie. Jest dość nudne, ale bardzo opłacalne. Przedstawię wam próg levelowy na eq (zakładam, że robisz lootbaga):

8 lvl – Plate set, steel helmet, leather boots, dvarven shield, serpent sword/orcish axe/morning star, scarf.
20 lvl – Knight set, steel helmet, leather boots, dragon shield, crimson sword/barbarian lub dwarven axe/furry club lub clerical mace, scarf/platinum amulet
30 lvl – Crown/golden armor lub DSM, Knight legs,steel helmet, leather boots, vampire shield, bright sword/knight axe/skull staff lub dragonbone staff., platinum amulet.
35 lvl – Golden armor lub DSM, Knight legs, crusader helmet, steel boots, vampire shield, bright sword/fire axe/noble axe/skull staff, platinum amulet.
50 lvl – DSM, Royal helmet, steel boots i boh, Knight/Blue legs demon shield, bronie jak wyżej., platinum amulet.
60 lvl – DSM, Royal helmet, Golden legs , steel boots i boh, demon shield/mms, Cranial basher/heroic axe/mystic blade, amulet of loss.
75 lvl – DSM, Golden legs, royal helmet, steel boots i boh, mms, bronie jak wyżej, chyba że masz dużo kasy i Ci jej nie żal, to Royal axe/Blessed Sceptre/Justice seeker, ewentualnie Avenger lub Arcane staff. No i oczywiście amulet of loss.
100 lvl+ - DSM/Fireborn Giant Armor (jak walczysz mieczem i nie wybrałeś armora), Golden legs, demon helmet, steel boots, soft boots, boh, mms, Royal axe/Obsidian Truncheon/ Emerald Sword (Jeśli nie wybrałeś armora, jeśli go wziąłeś to Avenger), amulet of loss. Jak jesteś po annihilator quest, to zamiast Royal axe używaj Stonecutter axe. Ale polecam ten quest na 120lvl+.
110 lvl+ - To samo co up, tylko bronie/zbroja z Inquisition questu.

6. PVP - Ciężko zabić knighta. Niestety, to zdanie jest też prawdziwe na wspak. Knightem zabić ciężko. Niestety rycerze mają do wyboru tylko exori gran i walkę wręcz, nic więcej. Z tego łatwo się wyleczyć. Co innego jak chce zabić grupka knightów. Bardzo ładnie wygląda combo z exori grana, nie mówiąc już o walce wręcz. Przy 3 osobach+ idzie znacznie łatwiej. Co nie zmienia faktu, że knightem ciężko zabić kogokolwiek.

ZDROWIA szczęścia POMYŚLNOŚCI niech ci stoi do starości !!!
   (\ /)
=( ';' )=
  (") (")
WeSoŁyCh ŚwIąT zYcZy MiChAl021

Offline

 

#2 2010-12-26 04:09:18

Ceronix~

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

Poradnik nawet nawet

Ale szkoda, ze nie twój...

Offline

 

#3 2010-12-26 09:18:34

Vo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 38
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

już widziałem gdzieś ten poradnik
zrób swój to dam ci +


Pomogłem to i ty mi pomóż Klik +

Offline

 

#4 2010-12-26 16:37:12

Waldki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-23
Posty: 14
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

to na rl tibie.

kopiowac kazdy umie

Offline

 

#5 2010-12-27 15:48:15

michal021

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 15
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

tylko trzebaa jeszcze umiec skopiowac i dostosowwac do ots-a a nie calego nie kopiowalem

Offline

 

#6 2010-12-27 15:57:25

Vo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 38
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

niech ci będzie czekamy na następne poradniki
będzie fajnie jak zrobisz własny


Pomogłem to i ty mi pomóż Klik +

Offline

 

#7 2010-12-27 16:06:29

Snou

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

ee skopiowane..

Offline

 

#8 2010-12-27 16:11:02

Vo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-22
Posty: 38
Punktów :   

Re: Poradnik dla knighta

no a jak xd


Pomogłem to i ty mi pomóż Klik +

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plspodnie rehabilitacja nad morzem